Co o ní napsali..

29. dubna 2008 v 18:15 |  . . Ta, barevná, jedinečná
..Co o ní napsal Blesk?..
Říkala si Bublinková víla a měla ráda internet. Veronika (+16) jednoho dne napsala: "Chci být motýlem." Své velké přání si splnila o pár dní později. Skočila z dálničního mostu z výšky 70 metrů. Na internetových stránkách Veronika ukazovala své fotky a obrazy. Jeden z obrázků nazvala "Umění sebevraha". Bylo na něm barevné halucinogení vytřeštěné oko.
Svou smrt naplánovala a popsala na internetu. Pod přezdívkou Bublinková víla navštěvovala server pro mladé libimseti.cz a tam zanechala několik fotek se vzkazy, že dobrovolně odejde z tohoto světa. K jednomu obrázku připsala: "Chci skočit!", další fotku, na které je vytřeštěné mrtvé oko, nazvala Umění sebevraha. "Jednou vážně odletím pryč, chci být motýlem - šup...," stojí u dalších snímků. Svou smrt uskutečnila na Boží hod velikonoční.
"Verunko, doufám, že je ti tam nahoře líp a vznášíš se, jak sis vždycky přála," píše Veronice na internetu její kamarádka Barča. Nejtěžší chvíle teď prožívají Veroničini rodiče, kteří jí uspořádali tajný pohřeb.
..Co dál se o ní píše: (deník.cz)..

Veronika byla velmi nadějná studentka. Bylo to takové sluníčko, mezi spolužáky byla velmi oblíbená. Když se to dozvěděli, byl to pro ně šok, stejně jako pro nás, kantory," vzpomíná na jeden z nejhorších okamžiků své učitelské kariéry ředitel střední školy Milan Dušák, kde Veronika studovala v prvním ročníku.
"Za patnáct let existence školy je to první případ, kdy si student vzal život," dodává smutně ředitel. Spolužáci jí na její lavici položili kytičku a ten den se nedalo vůbec učit. Bublinková víla Veronika pocházela z malé obce na Žďársku.
Do Jihlavy přišla z gymnázia ve Velkém Meziříčí. Údajně měla psychické problémy, kvůli kterým se ambulantně léčila a měla sklony k sebevraždě. Určitou sondou do jejího nitra je její odkaz, který zanechala například v podobě svých fotografií na internetu. Jednu z nich nazvala Umění sebevraha. "Setkávám se často s mladými lidmi, kteří se pokusí o sebevraždu. Často se jim ale nepovede, protože to udělají v afektu. Důvody jsou velmi podobné, problémy ve škole, rodině nebo nešťastná láska," řekl Deníku jihlavský psychiatr Miroslav Skačáni.
Ten si myslí, že mladí lidé žijí v těžké době a často hledají něco, co nemohou najít. A co hledala Veronika? Částečně se o tom zmiňují její kamarádi na internetu.
"Verunko, doufám, že ti tam nahoře je líp a vznášíš se tak, jak sis to přála. Pro mě zůstaneš vždycky ta, co byla originální, nanapodobitelná, barevná, šikovná víla," píše někdo z kamarádů. Další pod přezdívkou Malindo píše: "Veruško, tebe jsem vždycky obdivovala. Splnila sis sen, že jsi vzlétla, ale nemusela sis to dokazovat, motýlku."
"Chtěla jsi být motýlek, splnil se ti sen. Jen doufám, že nás ze shora sleduješ a nelituješ toho, co jsi udělala, protože já, my všichni, ano," napsal na internetu kamarád s přezdívkou V3ra. Veronika chtěla mít svůj vlastní ateliér, a aby její fotky oslovovaly lidi. Ráda se nořila do svých snů.
Její životní motto bylo: sny ti nikdo nevezme, tak sni. Za svůj největší hřích považovala, když se neuhlídala a víc se napila alkoholu. Netajila se tím, že je bisexuálka a v kolonce majetek napsala: "Vlastním sama sebe, často se někde zapomínám, často se chci vyhodit do koše, často se ničím…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥NikO_olka ♥NikO_olka | Web | 27. května 2008 v 15:47 | Reagovat

Kamáradka jí znala..Prej byla užasná..Je to hrozný..Ae snad je jí líp..

2 K. K. | 2. srpna 2008 v 0:48 | Reagovat

Proč se v tom pořád hrabete? -vždyť jste jí ani neznali.. tak co vám je do toho? přestaňte se v tom už rejpat... vždyť byla TAKY JENOM ČLOVĚK.. Vy by jste chtěli, aby vás po smrti někdo pitval a byli jste na X stránkách a psali o vás samý sračky? Neyslim si že o tohle stála, nezabila se, aby byla zajímavá.. To děláte vy.. Nejlepší by bylo, kdybyste tyhle trapný stránky smazali.. je mi z toho blbě... z vás!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama